• ÇANKIRI YAPRAKLI AŞAĞIÖZ KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA KÜLTÜR DERNEĞİ
    • ÇANKIRI YAPRAKLI AŞAĞIÖZ KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA KÜLTÜR DERNEĞİ
Saat
Site Haritası
Takvim

Dernek Hakkında Bilgi

Saygıdeğer Üyelerimiz ve Köy Sakinleri,

Köyümüzde Dernekleşme fikri ilk olarak Ankara'da ikamet eden Köy sakinlerinden Visali SOYDAŞ tarafından ele alınmış ve 2000 yılında Visali SOYDAŞ başkanlığında Aşağıöz Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak kurulmuştur.

Daha sonra Mustafa YILDIRIM başkanlığında oluşturulan ilk yönetim kurulu görevi devralmış ve kısıtlı üye sayısı ve imkanlarla hizmet vermiştir.2001

Derneğimizin ikinci olağan genel kurulunda Hasan KARATEPE ve ekibi göreve talip olmuş ve hizmet hareketini devralmıştır. Bu dönemde  üye sayımızda artış Çankırı ve diğer illerde ikamet eden üyelerimizin katılımlarıyla güçlenmiştir.2002-2003

Derneğimizin 2003 yılı olağan genel kurulunda Göreve talip olan Remzi KOÇAK ve ekibi hizmet hareketini devralmış, başkanın Çankırı'da ikamet etmesi ve yönetim kurulunun çoğunluğunun Çankırı'da olması dolayısıyla Resmi işlemlerin daha iyi yürütelmesi öngörülerek ve Dernek Faaliyetlerinin Sosyal ve Kültürel etkinleklere önem vermesi amacıyla Tüzük Değişikliğine gidilmesi ve Dernek merkezinin Çankırı olması Genel Kurulca uygun görülmüş ve gerekli çalışmalarının yapılarak bu fiil gerçekleşmiştir.

2003-2009 yılları arasında göreve devam eden Remzi KOÇAK ve ekibi döneminde Köyümüzü büyük katkılar sağlanmıştır. Bu hizmet hareketlerinin yapılmasında Bütün üyelerimizin tam katılımı ve desteği sağlanmıştır. Tek vücut olan derneğimiz adından çok söz ettirmiştir. Döneminde 2 adet köy şenliği çeşitli sosyal faaliyetler düzenlenmiştir.

Kişisel sebeplerden dolayı Aktif görevini bırakmak isteyen Dernek Başkanı Remzi KOÇAK ın talebiyle dernek olağan genel kurulu yapılmış ve görevi Mehmet ÖZKAN ve ekibi devralmıştır.2009

2009-2011 yılları arasında görev alan Mehmet ÖZKAN ve ekibi döneminde 1 adet köy şenliği düzenlenmiş Köyümüz Camisinin tadilatı ve İç dazaynı ele alınmıştır. Görev süresi bitmeden köyümüzde meydana gelen malesef kabilecilik ve görevden kaçınmalar öne sürelerek Olağanüstü Genel kurul çağrısı yapılarak görevlerinini Fikret KUŞÇU ve ekibine devretmişlerdir.

7 ay görevde kalan Fikret KUŞÇU ve ekibi Cami Tadilatı işini bitirmiş ve 2012 yılındaki olağan genel kurulda göreve talip olmamış ve Mustafa EKERBİÇER ve ekibine hizmeti devretmiştir.

2012 yılında görevi devralan Mustafa EKERBİÇER ve ekibi döneminde köyümüzün Yukarıöz Beldesi ile birleşme ve Beldeye bağlanma konuları gündeme alınmış yoğunluk bu olaya verilmiştir.

Köyümüzde yapılan Referandum sonucu birleşme sağlanmıştır. Fakat bu birleşmenin kanunlar nezdinde Beldenin düşümünü etkilemediği ve köyümüzün mezraya dönüşmesi sonucu sorunlar yaşanmıştır.

Mustafa EKERBİÇER in yapmış olduğu yazışmalar ve müracatlar sonucu AŞAĞIÖZ tekrar köy statüsüne kavuşmuştur.

2014 yılı Aralık ayında Görevi bırakmak isteyen Mustafa EKERBİÇER ve ekibi Derneğimizi Olağanüstü Genel Kurul çağrısıyla toplamış ve görevi Mehmet SOYDAŞ ve ekibine devretmiştir.Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.703816.7707
Euro17.458117.5281
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret35535